Trænere og hold

Trænere og kontaktpersoner i Hvidovre VK

Sportschef: 

Thomas Stryhn 

e-mail: info@hvk.dk 

Tlf.: +45 30 74 78 04

Ungdomskoordinator

Julie de Blanck

e-mail: julie@hvk.dk

Tlf.: +45 28 56 93 94

 

Herre 1 - Liga

Træner Denis Janka

Tlf: +45 27 41 69 83

e-mail: denis@hvk.dk


Assisterende Trænere 

Casper Munk, 

Joshua Mullaney 

Morten Hjulmand  

e-mail: mortenhjulmand@hvk.dk

Tlf.:  +45 20 91 97 04

 

Herre 2 - 1. division

Josh Mullaney 

e-mail: Joshua_Mullaney@hotmail.com

Tlf.: +45 31 89 69 84


Herre 3 - Serie 1

Kasper Lindberg 

e-mail: kasperlindberg@hotmail.com  

Tlf.: +45 28 26 96 51


Herre 4 / HU20

Josh Mullaney 

e-mail: Joshua_Mullaney@hotmail.com

Tlf.: +45 31 89 69 84


Dame Wildcard - 1. division

Julie de Blanck

e-mail: julie@hvk.dk

Tlf.: +45 28 56 93 94


Dame 2

Træner Troels Heesche 

e-mail: troels.heesche@gmail.com 


Holdleder: Louise

e-mail: ljs@outlook.dk 

Tlf.: +45 2024 3543


Dame 3  / Motionsdamer           

Træner: Anne Kirkegaard  

e-mail: anne.kirkegaard@dachser.com 

Tlf.: +45 23 37 69 50


60+ / seniorvolley

Holdleder Annelise Wildenradt 

e-mail: awildenradt@hotmail.com 

Tlf.: +45 26 50 74 18


Teen (7.-9. klasse) HU/DU 15-17 drenge og piger

Kontakt: Julie de Blanck

e-mail: julie@hvk.dk

Tlf.: +45 28 56 93 94

 

Kidsvolley (ca. 6-12 år)

Kontakt: Thomas Stryhn 

e-mail: info@hvk.dk 

Tlf.: +45 30 74 78 04


Tumlebørn (ca. 0-6 år)

Kontakt: Thomas Stryhn  

e-mail: info@hvk.dk  

Tlf.: +45 30 74 78 04


Ramasjang Familievolley  (ca. 3-6 år)

Kontakt: Thomas Stryhn  

e-mail: info@hvk.dk  

Tlf.: +45 30 74 78 04